+370 635 11112

MENIU

HIKMICRO Mini2Plus termokamera telefonui - efektyviai bitininkystei

Šiaip fantastika, per kelias minutes 20 avilių apžiūriu, matau kur bitės, kaip juda avilyje, koks šeimos dydis ir stiprumas, ar turi dar maisto, perų” - tokį komentarą paskelbė bitininkas Alvydas K. , turintis termovizorių ir išnaudodamas suteikiamas jo naudas.

Nedidelis, tačiau galingas termovizorius su įspūdingos kokybės vaizdu

Termovizoriaus panaudojimas bitininkystėje: matoma šiluma per sienas

Bitininkystė dažnai susiduria su iššūkiais, ypač kai kalbama apie bičių šeimų sveikatą. Termovizoriai gali tapti neatskiriama priemone šiems iššūkiams įveikti. Šie įrenginiai geba matyti akimis neregimus infraraudonuosius spindulius – šilumą, leisdami bitininkams įvertinti bičių šeimų būklę be specialių, daug resursų reikalaujančių tyrimų. Termovizorių naudojimas leidžia anksti nustatyti ligų arba prastai veikiančių bičių šeimų požymius, padedant užkirsti kelią rimtesnėms problemoms ūkyje.

Termovizoriai bitininkystėje suteikia galimybę bitininkams pasiekti didelį tikslumą stebint bičių šeimas. Šie įrenginiai gali būti naudojami ne tik patikrinti bičių avilius, bet ir nustatyti, ar jie tinkamai funkcionuoja. Ankstyvoji problemų diagnostika leidžia bitininkams imtis prevencinių priemonių ir sumažinti galimus nuostolius dėl bičių ligų ar kitų sutrikimų.

Bičių efektyvumo didinimas bei šiluminės analizės privalumai

Termovizoriai taip pat gali būti naudojami siekiant padidinti bičių šeimų efektyvumą. Šiluminė analizė leidžia bitininkams nustatyti optimalius bičių veikimo sąlygų parametrus, tokius kaip temperatūra ir drėgmė. Tai suteikia galimybę kurti optimalias sąlygas bičių veikimui, didinant medaus gamybą ir stiprinant bičių populiaciją.

Naudojant termovizorius bitininkystėje nereiktų pamiršti ir teigiamos įtakos ekologinio bitininkystės valdymo srityje, išteklių taupyme ir aplinkos apsaugoje. Šios technologijos dėka, galima ne tik gerinti bičių šeimų būklę, bet ir tausoti gamtos išteklius. Ankstyva problemų diagnozė leidžia bitininkams sumažinti cheminių medžiagų naudojimą ir efektyviau valdyti savo bitininkystės ūkį. Tai svarbus žingsnis link ekologiškesnės ir tvarios bitininkystės praktikos.

Naudojant termovizorius bitininkystėje, bitininkai gali pasiekti didesnį bičių šeimų sveikatą ir efektyvumą, tuo pačiu prisidedant prie ekologiškesnio ūkininkavimo. Šie modernūs įrenginiai tampa neatskiriama priemone siekiant optimizuoti bitininkystės procesus ir užtikrinti ilgalaikę bičių populiacijos išlikimą.

Praktinis termovizoriaus panaudojimas bitininkystėje

Pateikiame sąrašą, kokiuose procesuose galima naudoti termovizorių:

  • Bičių šeimų sveikatos stebėjimas – ankstyva problemų diagnozė stebint šiluminį šeimos aktyvumą;
  • Bičių šeimų veiklos stebėjimas, efektyvumo didinimas;
  • Ekologiško bitininkystės valdymo skatinimas;
  • Bičių šeimų žiemojimo būklės stebėjimas – termovizoriumi galima stebėti veiklos pokyčius visais metų laikais;
  • Bičių avilio šiluminės izoliacijos efektyvumo vertinimas – termovizoriumi galima patikrinti avilio šilumos praradimo vietas ir jas ištaisyti;
  • Bičių šeimų po perkėlimo stebėjimas – kai bičių šeimos yra perkeltos į kitą vietą dėl įvairių priežasčių, tokių kaip pavojingos situacijos arba noras padidinti bičių kiekį tam tikroje vietoje. Yra stebimas bičių aktyvumas, kuris gali greit parodyti bičių šeimos prisitaikymą prie naujos vietos;

Koks termovizorius tinkamas bitininkystėje?

Ne visi termovizoriai tiks tinkamai ištirti bičių avilius, todėl optimaliam sprendimui pateikiame keturius svarbiausius termovizoriaus parametrus, į kuriuos būtina atsižvelgiant renkantis įrenginį:

Temperatūros diapazonas: Termovizorius turėtų turėti tinkamą temperatūros diapazoną, kad būtų galima tiksliai užfiksuoti svarbiausius bičių šeimų ir jų aplinkos termografinius požymius. Optimalus temperatūros diapazonas dažniausiai turėtų būti nuo -10°C iki 50°C. Taip pat praverstų, jeigu termovizorius parodytų tikrą matuojamo taško temperatūros vertę ekrane, tokiu būdu galima būtų ne tik atlikti vienkartinį patikrinimą, bet ir sekti pokyčius sekant temp. pasikeitimus per tam tikrą laikotarpį.

Termovizoriaus raiška: Aukšta raiška yra reikalinga, norint išsamiai užfiksuoti termografinius bičių šeimų vaizdus. Didesnė jutiklio ir atvaizdavimo rezoliucija leis geriau identifikuoti atskirus bičius, lervų plotus ir potencialias problemas avilyje.

Termo jutiklio jautrumas: Termovizorius su dideliu šiluminiu jautrumu (NETD) gali aptikti net ir menkiausius temperatūros skirtumus ir anksti aptikti galimas problemas, tokias kaip ligų protrūkiai ar šilumos nuostoliai avilyje.

Kadrų dažnis: Didelis kadrų dažnis užtikrina sklandų vaizdo įrašymą, vadinasi lengviau stebėti ir dinaminius pokyčius avilyje, tokius kaip bičių judėjimas ar temperatūros pasiskirstymo pokyčiai.

HIKMICRO gamintojas atsižvelgdamas į tokio termovizoriaus poreikį bitininkystėje ir kitoms panašioms sritims sukūrė optimalų sprendimą – patogų, nešiojamą lengvai prie Android telefono ar kompiuterio prijungiamą termovizorinį priedėlį HIKMICRO Mini2Plus.

Kaip jau supratote, pagalbai bitininkystėje tikrai nėra būtinas naujausio modelio, brangus ir daug (nepanaudojamų) funkcijų turintis termovizorius, tačiau vistiek jis turi atitikti pagrindinius reikalavimus ir turėti atitinkamas charakteristikas reikalingas našiam darbui tiriant bičių gyvenimą.

Plačiau apie rekomenduojamą Mini2Plius skaitykite čia.