+370 635 11112

MENIU

Kaip išsirinkti termovizorių? 5 svarbūs parametrai, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį

HIKMICRO.LT komanda pataria, kaip išsirinkti termovizorių ir į kokias termovizoriaus savybes reiktų atsižvelgti lyginant termovizorių kokybę. Straipsnyje pateikiami 5 svarbiausi parametrai, į kuriuos reiktų atsižvelgti renkantis termovizorių.

Renkantis tinkamą termovizorinę kamerą galite išties išsigąsti dėl pateikiamo kiekio specifikacijų. Bet kuri ypatybė apie termovizorių daug nepasakys, nes termovizoriaus galimybes lemia visas veiksnių derinys. Visos specifikacijos suteikia naudingos informacijos, tačiau čia pateikiamos pagrindinės, į kurias turite atsižvelgti, kad nusipirktumėte įrenginį, skirtą būtent jūsų reikmėms.

Termovizoriaus veikimas įvairiomis lauko sąlygomis ir mechaninis atsparumas - taip pat reikšmingos savybės daugumai naudotojų.

1. Termo jutiklio jautrumas NETD ir raiška

Šiluminis jautrumas arba triukšmo ekvivalentinis temperatūros skirtumas (NETD) apibūdina mažiausią temperatūros skirtumą, kurį galite pastebėti naudodami termovizorių. Kuo šis skaičius mažesnis, tuo infraraudonųjų spindulių modulio šiluminis jautrumas geresnis. Pigių gamintojų termo kameros gali teigti, kad jų sensorių jautrumas yra labai geras (maža reikšmė), nors iš tiesų yra priešingai, nes NETD matuojamas esant 50 °C, o ne lauko sąlygoms įprastai 25 °C temperatūrai. HIKMICRO įrenginių jautrumas matuojamas būtent ties 25 °C. Jeigu objektai, kuriuos reikia matuoti, paprastai turi didelius temperatūrų skirtumus, kameros su mažu NETD galbūt ir nereikia, tačiau kai objekto temperatūra tik nežymiai skiriasi nuo aplinkos ši ypatybė gali būti kritiškai svarbi.

Termovizoriaus terminio modulio raiška taip pat yra esminis faktorius, nulemiantis vaizdo, matomo termovizoriaus ekrane, kokybę. Kuo didesnė termo jutiklio raiška (rezoliucija) tuo apdorotas vaizdas bus detalesnis ir aiškesnis. Šiuo metu (2023.06 duomenimis) HIKMICRO termovizoriuose montuojamų jutiklių raiška yra nuo 256×192 iki 640×512 px.

HIKMICRO termovizoriaus vaizdo kokybės palyginimas su kitų gamintojų, tos pačios kainos klasės termovizorių vaizdais

Plačiau apie NETD reikšmę termovizoriuje skaitykite straipsnyje: Kas yra NETD termovizoriuje?

2. Termovizoriaus objektyvo židinio nuotolis ir matymo laukas

Objektyvo židinio nuotolis ir jo dydis termovizoriuje lemia tolimų objektų atvaizdavimo priartinimą. Kuo ilgesnis židinio nuotolis, tuo siauresnis matymo kampas (matymo laukas FoV) ir didesnis artinimas. Vadinasi termovizorius, turintis 15 mm židinio nuotolį rodys vaizdą, kuriame matysis daugiau aplinkos, tačiau bus mažiau priartintas, už tą, kurio židinio nuotolis yra 50 mm.

3. Termovizoriaus jutiklio kadrų dažnis

HIKMICRO termovizoriuose kadrų dažnis – tai greitis, kuriuo IR spindulių jutiklis kuria vaizdus. Kuo didesnis kadrų atnaujinimo dažnis, tuo vaizdas ekrane bus sklandesnis.

Kadrų atnaujinimo dažnis matuojamas Hercu arba Hz. Hz yra dažnio vienetas, kuris nurodo, kiek kartų per sekundę cikliškai pasikeičia vienas vaizdo periodas. Pavyzdžiui, jei termovizoriaus atnaujinimo dažnis yra 50 Hz, tai reiškia, kad per vieną sekundę ciklas pasikartoja 50 kartų. Kuo didesnis atnaujinimo dažnis, tuo daugiau kadrų bus rodoma ekrane kiekvieną sekundę, tuo sklandžiau bus atvaizduojamas vaizdas ir jis bus ryškesnis. Standartinis vaizdo atnaujinimo dažnis yra 30 Hz, tačiau pasirodo, kad jis nėra toks efektyvus, kai jūs arba taikinys juda greitai. 50 Hz užtikrina daug tolygesnį vaizdą judant. Kuo mažesnis dažnis, tuo mažesnės energijos sąnaudos. Tačiau prietaisų su mažesniu nei 25 Hz atnaujinimo dažniu nerekomenduojama naudoti, jei tikrinami nuolat dideliu atstumu judantys objektai. Pirmenybė teikiama didesnio dažnio prietaisams, nes jie užtikrina vaizdą realiuoju laiku be jokio vėlavimo.

4. Termovizoriaus ekranas ir jo raiška

Termovizorius be aukštos kokybės ekrano negalėtų tinkamai atvaizduoti ir perduoti į akį vaizdų, kuriuos fiksuoja šiluminis jutiklis – blogos kokybės termovizoriaus ekranas net ir pačius geriausius parametrus gali ženkliai suprastinti bei paveikti funkcijų išnaudojimą.

Kuo didesnė ekrano rezoliucija (raiška), tuo atvaizdas ekrane bus aiškesnis ir aštresnis. Ekrano rezoliucija pateikiama pikselių kiekiu X ir Y ašyse, atitinkamo ploto įstrižainėje. Į naujausius HIKMICRO modelius montuojami ekranai, atvaizdavimui naudojantys OLED technologiją. OLED akronimas reiškia organinį šviesos diodą – tai technologija, kurioje naudojami šviesos diodai, kuriuose šviesą skleidžia organinės molekulės. Šie organiniai šviesos diodai naudojami kuriant geriausiais pasaulyje laikomus ekranus.

5. Termovizoriaus aptikimo atstumas ir priartinimas

Aptikimo atstumas – tai atstumas, kuriuo iš pradžių vaizde pasirodo taikinys. Šis „taikinys” yra kažkas neįprasto, kas yra šiltesnis arba šaltesnis už aplinką. Konkrečiai jis bus matomas bent dviejuose pikseliuose, todėl šiuo atstumu nebus pakankamai informacijos, kad būtų galima patvirtinti, kas yra taikinys, tik tai, kad kažkas yra.

Priešingai nei galima tikėtis, aptikimo atstumas nereiškia, kad galite atpažinti asmenį. Aptikimo atstumas reiškia atstumą, kuriuo galite nustatyti objekto klasę (ar tai žmogus, gyvūnas, ar transporto priemonė). Atpažinimas reiškia atstumą, kuriuo galite atskirti vienos klasės objektus. Pavyzdžiui, nustatyti transporto priemonės tipą (sunkvežimis, visureigis ar lengvasis automobilis) arba tai, ar žmogus yra karys, ar civilis.

Atkreipkite dėmesį, kad šie atstumo matavimai grindžiami 50 % tikimybe ir neatsižvelgiama į jokias atmosferos sąlygas. Orai beveik niekada nebūna idealūs, todėl realiame naudojime šie atstumai beveik visada būna mažesni nei nurodyti.

HIKMICRO termovizorių jutiklių skiriamoji prasideda nuo 256×192, t. y. beveik 50 tūkst. pikselių. Žmogui „aptikti” tereikia, kad taikinys būtų matomas 3-4 iš šių pikselių. Tačiau tai labai maža ekrano dalis, kurios žmogaus akis gali lengvai nepastebėti, tad kitas svarbus faktorius yra skaitmeninis priartinimas, kuris leidžia iš dar arčiau ir tiksliau įvertinti objektą.

Kiti svarbūs parametrai renkantis termovizorių

Norint naudoti termovizorių nevaržant savęs, jis turi turėti didelės talpos kraunamą arba keičiamas baterijas, prietaiso korpuso apsaugos aplinkos poveikiui klasė taip pat privalo būti aukšta, nes nuo jos priklausys, ar prietaisas gali būti naudojamas lietingu oru.

Labai svarbus aspektas termovizoriniams taikikliams yra maksimali atatrankos jėga – jai esant nedidelei, įrenginys gali funkcionuoti netinkamai iškart po šūvio. HIKMICRO įrenginiai pasižymi itin geru atsparumu smūgiams ir turi pranašumą prieš analogiškus, kitų gamintojų termovizorinius taikiklius, kurie kartais praranda kontaktą su el. maitinimo šaltiniu ir išsijungia pajutę didelę smūginę jėga.

Karščiausio objekto sekimas – žyma ekrane, kuri padeda lengviau nustatyti karščiausią, tuo metu matomą objektą. Vidinis interneto prieigos taškas (HotSpot), kurio dėka galite dar lengviau valdyti įrenginį ar parsisiųsti užfiksuotus vaizdus telefonu.

HIKMICRO termo optika pasižymi inovatyvumu ir seka visas tendencijas terminio atvaizdavimo rinkoje, todėl kiekvienas naujas įrenginio modelis yra kruopščiai apgalvotas ir turi savybes bei parametrus, ne tik, kad nenusileidžiančius, bet ir lenkiančius rinkoje esančius tos pačios kategorijos, analogiškus įrenginius – konkurentus.

Išsirinkite Jums tinkamiausią termovizorių iš plataus HIKMICRO asortimento!