+370 635 11112

MENIU

Termovizorius medžioklėje - kada jo labiausiai prireikia?

HIKMICRO termovizoriai naudojami įvairiausiose srityse – medžioklėje, teritorijos apsaugai, karščio / šalčio nuotėkiams aptikti, žmonių paieškai ir t.t. Dar ne taip ir senai termokameros buvo pakankamai slapta technologija, kurią naudojo tik karo pramonė, tačiau kaip ir kitos pažangios technologijos, taip ir ši – galiausiai atsidūrė civilių rankose. Nuo tos akimirkos šiluminį vaizdą gali matyti bet kuris panorėjęs – medžiotojas, ūkininkas, apsaugos darbuotojas ir visi kiti gamtos mėgėjai.

HIKMICRO CONDOR - medžioklinis termovizorius

Kam reikia termovizoriaus medžioklėje

Šiais laikais termovizorius medžioklėje užima labai svarbią vietą – be jo jau retas medžiotojas drįsta keliauti į medžioklės plotus. Kaip žinome, dieną naudojama dieninė optika lieka nebeveiksni iškart nusileidus saulei, o žvėrys – kaip mat suaktyvėja. Todėl norint susekti bandą, pamatyti kur būriuojasi žvėrys, jau sutemus rasti pašautą žvėrį ir kt. tikslams ateina į pagalbą termovizorius. Yra kelios priežastys, kam reikia termovizoriaus medžioklėje:

  • Daug paprasčiau pastebėti ir identifikuoti pasislėpusį ar tamsoje esantį gyvūną, bandą
  • Saugesnis šūvis prietemoje, saugant aplinkinius
  • Tikslesnis šūvis prietemoje
  • Lengviau ir greičiau atrandamas pašautas žvėris
Tamsoje su termovizoriumi šūvis paleidžiamas atsakingiau ir tiksliau

Kokie termovizoriai naudojami medžioklėje?

Termovizorius medžiojant naudingas daugeliu atvejų, net ir dieną su termovizoriumi kartais būna lengviau pamatyti tolumoje esančius gyvūnus, kurie dažnu atveju susilieja su aplinka, gamta ar už jų esančiu fonu, tačiau savo šilumos paslėpti galimybės neturi. Todėl tiek dieną, tiek naktį ši, infraraudonųjų spindulių kamera fiksuoja vaizdus, kurie padeda daug efektyviau medžioti.

Termovizorius gali būti įvairių tipų:

 
Visi šie termovizorių tipai gali būti vienaip ar kitaip naudojami medžiojant ir yra HIKMICRO asortimente. Žinoma – būtina vadovautis toje šalies teritorijoje galiojančiais įstatymais, kurie apriboja medžioklės būdus.
 

Pramoniniai termovizoriai kuriami naudojimui kitokiomis sąlygomis, todėl medžioklėje jie tikrai efektyvumu nepasižymės. Termovizoriai dronai galėtų itin svarbiai prisidėti prie greitesnio pašauto žvėries aptikimo, tačiau dėl savo kainos nėra lengvai prieinami.

Svarbios termovizoriaus savybės, kurios medžiotojui pagelbės kiekviename žvilgsnyje

Pagal ką pasirinkti termovizorių medžioklei? – daugelis besidominčių šia technologija medžiotojų turi tokį klausimą. Yra keletas labai svarbių termovizoriaus parametrų, kurie galiausiai turės įtaką medžiojant.

Termovizoriaus vaizdo jutiklio raiška, jutiklio jautrumas ir ekrano raiška – šie trys parametrai svarbūs norint termovizoriaus ekrane matyti kuo aiškesnį vaizdą, tiksliai identifikuoti žvėrį ir pamatyti įvairias detales. Žinoma – kuo geresni šie parametrai tuo pasirinkto termovizoriaus modelis bus brangesnis. Tačiau biudžetui leidus, visada rekomenduojame atsižvelgti į tai, kad aiškiau, ryškiau ir aštriau rodanti šiluminė kamera suteiks ir daugiau pranašumo.

Objektyvas – jeigu medžioklės plotai yra atviri ir tolimi, siūlome rinktis didesnį objektyvą su didesniu aptikimo atstumu, su tikslu pastebėti gyvūniją esančią toli. O jeigu atstumai nedideli, plotai miškingi, medžiojama iš arti, tokiu atveju visada geriau rinktis termovizorių su didesniu apžvalgos lauku.

Aptikimo atstumas – tai rodiklis, parodantis kiek toli galite aptikti šiltus objektus, medžiojant – žvėris.

Tolimatis – ši papildoma funkcija termovizoriuje suteiks galimybę tiksliai nustatyti atstumą iki žvėries, apskaičiuoti tikslesnę trajektoriją.

HIKMICRO asortimente esantys termovizoriai gaminti su intencija įtikti medžiotojų įpročiams bei technikoms, todėl galima neabejoti, jog kiekvienas medžiotojas atras tai, ko reikia.

Lietuvos Respublikos įstatymai dėl termovizorių naudojimo medžioklėje - griežti

Nuo 2022 m. liepos mėn. Lietuvoje galima turėti, naudoti, transportuoti naktinio matymo taikiklius, įskaitant ir termovizorius – taikiklius, priedėlius, tačiau medžioklės plotuose naktinio matymo taikiklių ir termovizoriniu taikiklių ar termopriedėlių naudojimas yra uždraustas. (2023.11 duomenys)

Termovizorių naudojimą medžioklėje apibrėžia medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės.

Monokuliarų – termovizorių ir žiūronų – termovizorių naudojimas medžioklėje leidžiamas.

Pagal medžioklės įstatymus Lietuvoje, medžioklė naudojant naktinio matymo arba termotaikiklius yra draudžiama

Išsirinkti termovizorių medžioklei - paprasta

HIKMICRO THUNDER serija sukurta išmaniems medžiotojams – tai trys viename įrenginys, kuris medžioklėje pasitarnaus kaip rankinis termovizorius – monokuliaras, o taip pat turės galimybę būti naudojamas kaip priedėlis su montavimo žiedu arba kaip termotaikiklis. Daugiau apie šio termovizoriaus privalumus skaitykite straipsnyje: Universalus ir patikimas Termovizorius – priedėlis THUNDER PRO

HIKMICRO CONDOR LRF serija – tai profesionalus termovizorius sukurtas specialiai medžioklei, turintis daugybę naudingų funkcijų, lazerinį tolimatį, įvairių modelių pasirinkimą pagal poreikius.

HIKMICRO LYNX Pro – ekonominės klasės termovizorius. Tai palyginus nebrangus termovizorius, kompaktiškas, tačiau tinkamas kasdieniam naudojimui ir pilnai pagelbėsiantis situacijose, kai reikia netoliese aptikti šiltą objektą.

Dar daugiau informacijos apie tai, kaip pasirinkti termovizorių medžioklei skaitykite straipsnyje: Kaip išsirinkti termovizorių?